Informácie o ročníkových skúškach 1.ročník 3.ročník

Informácie o ročníkových skúškach

INFORMÁCIA

pre rodičov a žiakov 1. a 3. ročníka bilingválneho odboru

o ročníkových skúškach z anglického jazyka

Vážení rodičia a žiaci, dovoľte nám predstaviť Vám základné skúšky z anglického jazyka, ktoré absolvuje žiak počas 5-ročného bilingválneho odboru. V snahe objektívne zistiť dosiahnuté úrovne ovládania anglického jazyka sa žiaci povinne zúčastnia tzv. ročníkových skúšok v 1. a 3. ročníku, samozrejme maturitných skúšok v 5. ročníku.

1. Žiak sa na konci prvého ročníka dostáva na B1 (úroveň maturity z anglického jazyka na stredných odborných školách na Slovensku).

Ročníková skúška v 1. ročníku sa uskutoční koncom mája/začiatkom júna, pozostáva z písomnej a ústnej časti.

Známka z písomného testu sa premieta do známky za 2. polrok z predmetu anglický jazyk, tvorí 30%  výslednej známky žiaka.

Známka z 1. konverzačnej úlohy na ústnej skúške tvorí 30% hodnotenia predmetu konverzácia v anglickom jazyku.

Známka z 2. úlohy na ústnej skúške tvorí 30% hodnotenia predmetu anglická a americká literatúra.

1. Na konci tretieho ročníka žiak dosahuje úroveň B2 (úroveň maturity z anglického jazyka na klasických 4-ročných gymnáziách  na Slovensku). Okrem toho je žiak pripravený absolvovať medzinárodnú skúšku z anglického jazyka na úrovni B2 (napr. Cambridge FCE - First Certificate in English). Prípravu na túto skúšku majú žiaci bezplatne, v rámci vyučovania anglického jazyka. Žiaci sa na ňu pripravujú priebežne od 2. ročníka. Samotná účasť na medzinárodnej skúške na úrovni B2 je dobrovoľná, skúška bude spoplatňovaná podľa cien daných inštitúcií. Škola na základe žiadosti rodiča umožní žiakom absolvovať túto skúšku v oprávnených jazykových centrách.

Ročníková skúška v 3. ročníku na našej škole má podobu medzinárodnej skúšky Cambridge First Certificate in English. Žiaci, rodičia a vyučujúci majú možnosť získať spätnú väzbu o nadobudnutých vedomostiach získaných počas prvých troch rokov štúdia na gymnáziu. Uskutoční sa na konci mája/ začiatkom júna. Písomné časti sú v jeden deň, ústna časť je v iný deň. Presné dátumy sa upresnia.

Ročníková skúška pozostáva z troch písomných a jednej ústnej časti. (1. Reading and Use of English, 2. Listening, 3. Writing and 4. Speaking.)

Výsledná známka zo skúšky sa premieta do hodnotenia predmetu anglický jazyk v 2. polroku 3. ročníka, tvorí 40% výslednej známky žiaka.

Napr. na konci júna žiak bude mať z ANJ priemer známky 1,3 a z ročníkovej skúšky dostane známku 1. Výsledná známka na vysvedčení sa vypočíta takto:

1,3 x 0,60 + 1 x 0,40 = 0,78 + 0,4 = 1,18 – výsledná známka na vysvedčení je 1

alebo:

1,6 x 0,60 + 2 x 0,40 = 0,96 + 0,8 = 1,76 – výsledná známka na vysvedčení je 2

Zástupkyňa pre výchovu a vzdelávanie:
    Mgr. Ivana Vaľková, PhD.
    Email: akademik.gymes@gmail.com

Zástupca pre technicko-ekonomické činnosti:

Vedúca anglického jazyka: