• ???

• Gymnázium sv. Edity Steinovej

v Košiciach je gymnáziom, ktoré je zriadené Arcibiskupským úradom v Košiciach. Záujmom školy je, aby sa žiaci vzdelávali pod vedením vysoko kvalifikovaných pedagógov, aby tak absolventi školy boli úspešní vo vysokoškolskom štúdiu a ďalšom osobnom i pracovnom živote.

Pedagogický tím Gymnázia sv. Edity Steinovej tvoria predovšetkým mladí učitelia. Ich vek je zárukou motivácie, porozumenia vo vzťahu k študentom i možnosťou vytvorenia jednotného kolektívu. Pri poskytovaní služby vzdelávania sú pre nás najdôležitejšie trvalé kresťanské hodnoty: múdrosť, úcta, radosť.

Od svojho vzniku v roku 2004 škola ponúkala 8-ročné štúdium. V školskom roku 2011 škola otvorila nový bilingválny anglicko-slovenský odbor. Okrem silného bloku anglických predmetov škola ponúka 3 cudzie jazyky: nemecký, ruský a španielsky. V septembri 2012 škola získala prestížne európske ocenenie: "Európska značka pre jazyky 2012"

Cieľom našej školy je presadzovať systém „otvorenej rodinnej školy“ pre najbližšiu komunitu a okolie. Organizujeme vzdelávacie, kultúrne, športové a duchovné podujatia pre žiakov školy, ich rodičov, miestnu farnosť a miestnu komunitu. Spomedzi rôznych aktivít môžme spomenúť:

• pravidelné prezentačné celoškolské projekty,
          • noci v škole pre celú školu či pre jednotlivé triedy,
          • prípravy na medzinárodné certifikáty ako náhradu maturity z anglického jazyka,
          • pravidelné kurzy angličtiny pre rodičov a sympatizantov školy,
          • pravidelné denné vysielanie "rádioaktívnych" študentov školského Rádia Šok,
          • benefičné a vianočné koncerty, Katarínske zábavy...

Množstvo týchto aktivít je organizovaných prostredníctvom Školského strediska záujmovej činnosti GYMES, ktoré ponúka žiakom aktivity v mnohých záujmových krúžkoch. Voľné ruky nápadom a ich realizácii ponúkame taktiež školskému študentskému parlamentu. Zábery z našich aktivít si môžte pozrieť vo fotoalbume v ľavej lište.